Aktywności sportowe

Coraz więcej Polaków oraz Polek czuje się zmotywowanych do tego, aby rozpocząć aktywny i zdrowy tryb życia. Odnosi się to zarówno do aktywności fizycznej, jak i odżywiania. I jedno i drugie wymaga uwagi, motywacji, jednak nie ma nic niemożliwego. Wystarczy silna wola oraz chęci. Warto pamiętać, że uprawiając sport wpływamy nie tylko na poprawę kondycji naszego organizmu, dotleniamy go, ale również poprawiamy swoją sylwetkę. Zrzucenie kilku kilogramów, wizja kupowania o rozmiar czy dwa mniejszych ubrań, to już bardzo duża motywacja! Jednak warto mieć na uwadze swoje zdrowie, nawet jeśli już wyglądamy fit. Ćwicząc usprawniamy mięśnie, wzmacniamy kości, jesteśmy bardziej odporni i jest to bardzo ważne, szczególnie dla osób w średnim wieku, które mogą być bardziej podatne na choroby.

Co jest modne?

Wśród kobiet furorę robi aqua aerobik. Jest przyjemny oraz skuteczny. W zajęciach biorą udział dziewczęta młode, jak i starsze panie. Ćwiczenia w wodzie nie są tak męczące, jak te na tradycyjnym fitnessie, jednak dają efekt. Opór wody robi swoje! Ćwiczenia w wodzie pod okiem profesjonalnego instruktora trwają zazwyczaj około 45 minut.

Jeśli chodzi o sport dla obojga płci, to nadal najbardziej preferowane jest bieganie. W wielu miastach organizowane są różnego rodzaju biegi charytatywne, jak również zawody w bieganiu na dłuższe dystanse. Wielu biegaczy wspomaga się nawet aplikacjami mobilnymi, dzięki którym dokładnie opisany mają przebieg trasy, tempo czy spalone kalorie. Wystarczy mieć tylko przy sobie w czasie biegu (a nawet jazdy na rowerze) smartfona z włączoną aplikacją.