Rejsy MSC statkiem – formalności i regulamin

MSC rejsy cieszą się coraz większą popularnością wśród podróżnych. Wczasy na pokładzie luksusowego wycieczkowca zdają się być spełnieniem najskrytszych marzeń. Jednak przygotowując się do wyjazdu warto dowiedzieć się nieco więcej na temat formalności oraz regulaminu. Czy wiesz, że nie każdy może korzystać z oferty rejsu MSC po Morzu Śródziemnym?

Kobieta patrząca na morze między skałami
Kobieta patrząca na morze

W rozmowie z przedstawicielem podrozeirejsy.pl dowiedzieliśmy się, że ze względów bezpieczeństwa na pasażerów nakładane są pewne obostrzenia:

  • Kobiety po 26 tygodniu w większości przypadków nie mogą podróżować statkiem

  • W przypadku wyjazdów egzotycznych konieczne jest wykonanie stosownych szczepień ochronnych

  • Pasażerowie muszą legitymować się ważnym paszportem

  • W niektórych przypadkach konieczne jest także uzyskanie wizy.

 

Bez tytułud

 

Zgodnie z polityką linii żeglugowych, o której opowiada pracownik, te wszystkie zapisy mają na celu zapewnienie pasażerom maksimum bezpieczeństwa.

Widok ze statku na morze uchwycony aparatem
Widok ze statku na morze

Jak załoga dba o samopoczucie podróżnych?

Częstym problemem, z którym podczas rejsów MSC zmagają się podróżni jest choroba lokomocyjna. Na szczęście na pokładach dużych wycieczkowców nie są one aż tak dotkliwe. Organizatorzy dbają jednak o to, aby pasażerowie zawsze mogli liczyć na pomoc wykwalifikowanej kadry medycznej. Sanitariusze posiadają dostęp do wszelkich niezbędnych leków, które niwelują uporczywe efekty choroby lokomocyjnej takie jak :torsje, mdłości oraz wymioty.

pexels-photo-185801

Bardzo istotne jest zapoznanie się z regulaminem

W jego zapisie znajdują się bowiem wszystkie informacje, dzięki którym rejsy MSC będą nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim również bezpieczne. Poza regulaminem warto też zapoznać się z artykułem o prawach pasażera, który możemy zobaczyć na stronie http://www.konsument.gov.pl/pl/porady/podroze-samolotem-2.html .

Ojciec z dzieckiem czeka na rejs MSC patrząc na morze
Ojciec z dzieckiem czeka na rejs MSC

Nie zawsze w kosztach rejsu msc zawierają się napiwki należne załodze. Są one doliczane do rachunku płatnego pod koniec pobytu. Aby uchronić się przed ewentualnymi niespodziewanymi wydatkami warto już na etapie organizacji wyjazdu posiąść wiedzę dotyczącą ukrytych kosztów. Napiwki dla załogi nie są dobrowolne a ich opłata jest obowiązkowa dla wszystkich pasażerów linii żeglugowych.