Rejsy po Morzu Śródziemnym – nowy trend wakacyjny

 

Trendy wakacyjne zmieniają się z roku na rok. W tym sezonie wyraźnie widzimy większe zainteresowanie rejsami po Morzy Śródziemnym – wyjaśniają eksperci z portalu https://www.podrozeirejsy.pl , którzy doskonale znają ulubione wakacyjne destynacje Polaków. Dlaczego to właśnie rejsy wycieczkowe stały się tak popularne?

 

rtyi (3)

 

– Polacy zarabiają coraz więcej i mają coraz większe obycie podróżnicze, a co za tym idzie – większe aspiracje. Nie wystarcza im już leżenie nad hotelowym basenem. Rejsy po Morzy Śródziemnym to kolejny etap w wakacyjnych wyprawach i coś dla bardziej wymagających – wyjaśnia Róża Kowalik, socjolog zajmująca się stylami wakacyjnymi naszych rodaków. Nie bez znaczenia jest też fakt, że często podczas rejsów po Morzu Śródziemnym zapewniona jest opieka polskiego pilota, co pomaga przełamać obawy przed nową formą podróżowania i zapewnia poczucie bezpieczeństwa – dodaje pani socjolog.

 

rtyi (1)

Selfie na basenie nie robi wrażenia

Dlaczego jeszcze Polacy wybierają coraz częściej rejsy po Morzu śródziemnym? Pływanie kojarzy się z luksusem i z czymś niebanalnym. A tego właśnie potrzeba, by zaimponować znajomym na portalach społecznościowych. To nie żart! Z badan wynika, że 30 procent wyjeżdżających planuje wakacje, biorąc pod uwagę to, jak będą oceniani w Internecie i czy zyskają ciekawe materiały do pokazania. Rejs po Morzu śródziemnym na pewno należy do takich form wypoczynku, które zbierają sporo lajków.

 

Rejsy po Morzu Śródziemnym są coraz popularniejsze wśród Polaków.
Rejsy po Morzu Śródziemnym są coraz popularniejsze.

 

Więcej chętnych, ceny rejsów spadają

Ponieważ rejsy po Morzu śródziemnym stają się coraz popularniejsze, spada ich cena, a co za tym idzie – coraz więcej osób może sobie pozwolić na skorzystanie z takiej firmy spędzania urlopu. Warto też pamiętać, że także rejs wakacyjny można wykupić w ofercie last minute.